Register    Login    Forum    Search    FAQ

Board index » Diverse » Masinile noastre de strada

Post new topic Reply to topic  [ 4 posts ] 
Author Message
 Post Posted: November 11th, 2013, 9:08 am 

Am sa va prezint in cele ce urmeaza a doua mea masina,de garaj,ce-i drept circul doar cand plec in concedii in strainatate.La noi in tara nu se merita pe drumurile ce le avem.Poate unii vor intreba de ce am cumparat-o daca merg numai vara cu ea in strainatate.Raspunsul este,ca a fost o dragoste "metalica" intre noi "doi",cu un farmec sarmant prin imagini,ulterior devenita realitate...In fine sa trecem la lucruri serioase....Dupa cateva luni de cautari,m-am hotarat sa-mi achizitionez un Corsa OPC.Comanda am dat-o la dealerul din iasi in data de 3 martie 2008,masina urmand sa soseasca dupa 4-5 luni de asteptare fiind o comanda speciala...Intorcandu-ma acasa,eram fericit ca-mi voi indeplini visul dar...totusi,ma gandeam la faptul ca am ceva de asteptat... Masina mi-a sosit pe data de 7 iunie(mai respede un pic) intr-o sambata si am ridicat-o luni pe 9 iunie(numai eu stiu cat am dormit si cum am dormit sambata,duminica...).Nu am cuvinte sa va explic ce sentiment aveam cand am ajuns langa ea,in showroom si am vazut mica bestie...Mi-a venit sa plang sincer de bucurie...in orice caz am pupat-o cu drag pe botic,mai ceva ca pe femeia mea :)) ! In fine,sunt multe de zis,nu va mai retin...Deci Pitbullina mea este o Corsa OPC,motor 1598,turbo 141kw (192cp),cuplul este de 230nm(de la1980rot/min),iar cu overboost-ul creste la 260nm.Acceleratie 0-100km/h in 7.2 sec.Ca optionale am alarma,clima,eleron sport si jante pe 18(cauciucuri continental 225/35/18).Pretul final ddp cu cateva optionale incluse a ajuns undeva la 22800 euro.Sunt foarte multumit de scaunele recaro,arata si stau foarte confortabil.Suspensia este dura dar nu ma deranjeaza daca imi mai sfaram cateva pietricele de pe la rinichi :)) I-am mai facut cateva schimbari de look(folie carbon 3m),folie llumar pe geamuri,pleoape de la icc tunning spania.La motor in prima faza i-am pus un soft de ls skn (bucuresti) de care nu am fost multumit.Ulterior am facut in germania o resoftare la eds-motorsport stage 1,rezultand in final o putere de 235 cp si 330 nm.Pitbullina beneficiaza de un HKS Blow Off si de un filtru aer sport panel K&N.De putere ma bucur rar ce-i drept,doar vara,dar se merira asteptarea si drumurile din afara.Masina merge impecabil,are doar 32.000 mii km,este inca virgina :)) Acceleratia 0-100 km/h este sub 7sec(undeva la 6.7 sec ptr greutatea ei,a puterii si a rapoartelor din gear).Saptamanal ma duc la garaj,o admir,"vorbesc cu ea"-sper ca nu ma faceti nebun- :)) Am sa va atasez in cele ce urmeaza cateva poze cu pitbullina (o poza este facuta exact cand am luat-o,poza cu masina langa cartoane) Asta a fost prezentarea bibiului meu,fiecare cu "colivia" lui.Va multumesc ptr citire :D Cu respect,Cazimir

You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Profile  
Reply with quote  
 Post Posted: November 11th, 2013, 9:28 am 
Administrator

Faina jucaria
Si eu vreau din nou ceva jucarie peste 200 caluti
Dar astept vara.

http://www.facebook.com/#!/Vitara4x4ro
sfaturi tehnice,piese NOI suzuki(vitara,jimny,samurai)
kituri de suspensie, body-lift,scuturi.
bucse poliuretan de vitara,samurai,jimny

Profile  
Reply with quote  
 Post Posted: November 11th, 2013, 7:14 pm 

o tii ascunsa in garaj.....rar ii vedem culoarea ....hai sa ii scuturam praful din esapament sa fie pregatita pentru iarna ...:)))

Profile  
Reply with quote  
 Post Posted: November 13th, 2013, 4:19 am 

in completarea utilajelor achizitioneaza si una din astea

You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Profile  
Reply with quote  

Post new topic Reply to topic  [ 4 posts ] 

Board index » Diverse » Masinile noastre de strada