Register    Login    Forum    Search    FAQ

Board index » Administratie » Despre forum - FeedBack

Post new topic Reply to topic  [ 45 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5  Next
Author Message
 Post subject: Modificari in forum
 Post Posted: April 2nd, 2013, 9:51 am 

Dragi colegi,

Sub "binecuvantarea" lui Soso, forumul trece printr-o perioada de modificari sau mai bine zis simplificari ale structurii si categoriilor de discutie.

dupa cum bine ati observat, a inceput un pic de curatenie si (re)aranjare prin forum. Am creat noi sectiuni si am inceput mutarile.

A aparut la categoria "Discutii Tehnice" sectiuni dedicate : mecanica, electrica, tuning. Astfel va fi mult mai usor si mai accesibila informatia, evitand crearea noilor topicuri despre subiecte ce deja au fost discutate.

Acum iau fiecare topic in parte (din Tehnic) si vad ce e de steaua lui si il mut in categoria aferenta. Asa ca am rugamintea la voi ca sa imi ingaduiti pana voi termina cu toate.(sunt cateva sute de topicuri de discutie ce trebuie sa le citesc si sa le mut)

Daca ceva nu "functioneaza" bine, va rog sa ma atentionati.

Alte modificari in forum in viitorul foarte apropiat: un nou Regulament, sau mai bine zis, actualul Regulament dar structurat si mai usor de inteles .Stiu ca nu se "plictisesc" prea multi cu citirea lui asa ca voi face modificarea acesta pentru a inlesni o citire si aplicare mai usoara pentru fiecare user.

p.s. nu dati cu pietre :D

Phone: 0742.904.353
Prima mea Vitara (varianta mica mica)
Aduc orice piesa NOUA pentru Vitara - magazin

Profile  
Reply with quote  
 Post subject: Re: Modificari in forum
 Post Posted: April 2nd, 2013, 7:29 pm 

fara suparare este tare naspa si pur comeercial totul
si faza cu CONTACTATI-NE AICI este sub ori ce critica,asa apare acolo de parca ar fi obligatoriu
nici un site sau un forum nu incepe cu asa ceva.pacat ca ati f....ut atata munca si timp ce au investit oamenii,sa isi spuna ofurile si sa prezinte masinile,sa isi povesteasca pataniile
MARE PACAT

Reply with quote  
 Post Posted: April 2nd, 2013, 7:48 pm 
Administrator

am incercat sa schimbam ceva.
victor s-a oferit sa faca ceva nou,avand experienta altui forum.
de maine incolo o sa vorbesc cu el si vom remedia multe din cele modificate azi.
sunt cateva modificari care nici mie nu-mi plac,dar este timp si remediem.
deocamdata VICTOR multumesc frumos pt munca depusa,si dai bataie cu modernizarea.
forumul nu a fost moderat pana acum,a ajuns un dezastru in ultima vreme.
nimeni nu muta sau aranja topikurile.
in scurt timp va fi cum va dorii MAJORITATEA. ;)

http://www.facebook.com/#!/Vitara4x4ro
sfaturi tehnice,piese NOI suzuki(vitara,jimny,samurai)
kituri de suspensie, body-lift,scuturi.
bucse poliuretan de vitara,samurai,jimny

Profile  
Reply with quote  
 Post Posted: April 2nd, 2013, 8:15 pm 

sa fac si justificarea:
dupa ce se vor aranja toate topicurile la sectiunile aferente (ca erau topicuri de vanzare si la "prezentare masina" si multe altele) se va face o mica schimbare, in sensul ca un Vizitator (care nu are cont) nu va putea vizualiza tot forumul. Ei bine, atunci am pus in partea de sus, sectiunea de "Bun venit" ce cuprinde regulamentul, mesajul pentru incepator (in cateva cuvinte ce facem noi aici pe forum) si da, si Contact. Daca ati observat, este pus la contact doar administratorul vitara4x4.

Am ales astfel pentru ca poate sunt useri ce nu doresc sa isi faca publice adresele de email, numarul de telefon sau locatia unui Vizitator oarecare. Cine doreste sa i-a legatura cu cineva, cred ca poate sa isi faca un cont, si apoi sa poata vedea datele de contact.
Mie cel putin asa mi se pare normal.
Ca o paranteza, cand mi-am facut eu cont pe un forum (nu dau nume) acum 11 ani mi-am lasat publica adresa de email. Ce s-a intamplat? in doar cateva saptamani, casuta mea de email era plina cu tot felul de reclame si mesaje dubioase. M-am intrebat de unde vin, cum am ajuns sa strang intr-o zi si 80-120 de emailuri. Raspunsul a venit de la un IT-ist (eu eram mic copil in asa ceva atunci)care mi-a explicat cum sunt roboti ce culeg de prin forumuri in mod automat) adrese de email si mai departe stiti povestea, (SPAM) in ce scopuri se folosesc.

adammoga80 wrote:
munca si timp ce au investit oamenii,sa isi spuna ofurile si sa prezinte masinile,sa isi povesteasca pataniile

nu a disparut nici-un astfel de mesaj, nu stiu la ce va referiti, toate sunt la locul lor, prezentarea membrilor sau a masinilor, discutiile tehnice etc. DOar ca au fost rearanjate, prezentare masini la prezentare masini, discutii despre becuri la sectiunea Electrica. Nu s-a sters absolut nimic :)
E si normal ca painea sa fie in cos si supa in farfurie, nu? :D

Nu m-am trezit eu acuma sa inventez roata sau apa calda, ci doar din discutiile care le-am avut cu Soso, am cazut de acord sa organizam putin forumul, sa arate mai frumos si mai structurat. Ca unele chestii nu vi se par la locul lor, nu e capat de lume, se pot sterge, modifica etc. De aceea am si creat sectiunea asta "FeedBack" care nici nu a existat inainte. Ca sa putem sa facem schimb de idei, pareri opinii referitoare la ograda noastra, ca suntem o comunitate on-line si "salasuim impreuna".

SUnt deschis la orice propunere ca sa fie frumos si bine pentru toata lumea :) si nu a fost cu suparare, stati linistit

p.s. nu am facut nimic de capul meu, poate ca unele idei eu le privesc bune, dar de fapt nu sunt, nu e problema, rectificam :)
p.s.s. pacat ca nu scriu aici pe topic si cei cu care am vorbit astazi prin PM sau care m-au sunat :)

Phone: 0742.904.353
Prima mea Vitara (varianta mica mica)
Aduc orice piesa NOUA pentru Vitara - magazin

Profile  
Reply with quote  
 Post Posted: April 2nd, 2013, 8:30 pm 
Administrator

Contactati-ne aici - contact ... l-as sterge cu totul

P.S. L-am sters. Woops da nu m-am putut abtine. :))

Profile  
Reply with quote  
 Post Posted: April 2nd, 2013, 10:24 pm 

1 la mana...felicitari de initiativa...era cam dezordonat.
2 la mana....a disparut "QUICK REPLY" ?
3 eu personal nu sunt de acord cu obligativitatea crearii unui cont pentru a vizualiza un subiect, altul in afara de vanzari. poate omul intra doar pentru o simpla informatie care o gaseste cu un search, de ce sa se chinuie sa isi mai faca si cont si sa nu posteze si etc. eu personal am patit asa ceva pe alte forumuri si vreau sa zic ca m am lipsit pentru ca nu vroiam sa imi creez acel cont.
in mail exista sectiunea spam, la telefon se poate bloca orice numar, nu e chiar asa nasol.
acum...globalizarea nu este mereu ceva benefic, dar alt mare forum de off road de exemplu nu are asa interdictie si mie unul imi place.

Profile  
Reply with quote  
 Post Posted: April 3rd, 2013, 7:02 am 

victor wrote:
sa fac si justificarea:
dupa ce se vor aranja toate topicurile la sectiunile aferente (ca erau topicuri de vanzare si la "prezentare masina" si multe altele) se va face o mica schimbare, in sensul ca un Vizitator (care nu are cont) nu va putea vizualiza tot forumul. Ei bine, atunci am pus in partea de sus, sectiunea de "Bun venit" ce cuprinde regulamentul, mesajul pentru incepator (in cateva cuvinte ce facem noi aici pe forum) si da, si Contact. Daca ati observat, este pus la contact doar administratorul vitara4x4.

Am ales astfel pentru ca poate sunt useri ce nu doresc sa isi faca publice adresele de email, numarul de telefon sau locatia unui Vizitator oarecare. Cine doreste sa i-a legatura cu cineva, cred ca poate sa isi faca un cont, si apoi sa poata vedea datele de contact.
Mie cel putin asa mi se pare normal.
Ca o paranteza, cand mi-am facut eu cont pe un forum (nu dau nume) acum 11 ani mi-am lasat publica adresa de email. Ce s-a intamplat? in doar cateva saptamani, casuta mea de email era plina cu tot felul de reclame si mesaje dubioase. M-am intrebat de unde vin, cum am ajuns sa strang intr-o zi si 80-120 de emailuri. Raspunsul a venit de la un IT-ist (eu eram mic copil in asa ceva atunci)care mi-a explicat cum sunt roboti ce culeg de prin forumuri in mod automat) adrese de email si mai departe stiti povestea, (SPAM) in ce scopuri se folosesc.

adammoga80 wrote:
munca si timp ce au investit oamenii,sa isi spuna ofurile si sa prezinte masinile,sa isi povesteasca pataniile

nu a disparut nici-un astfel de mesaj, nu stiu la ce va referiti, toate sunt la locul lor, prezentarea membrilor sau a masinilor, discutiile tehnice etc. DOar ca au fost rearanjate, prezentare masini la prezentare masini, discutii despre becuri la sectiunea Electrica. Nu s-a sters absolut nimic :)
E si normal ca painea sa fie in cos si supa in farfurie, nu? :D

Nu m-am trezit eu acuma sa inventez roata sau apa calda, ci doar din discutiile care le-am avut cu Soso, am cazut de acord sa organizam putin forumul, sa arate mai frumos si mai structurat. Ca unele chestii nu vi se par la locul lor, nu e capat de lume, se pot sterge, modifica etc. De aceea am si creat sectiunea asta "FeedBack" care nici nu a existat inainte. Ca sa putem sa facem schimb de idei, pareri opinii referitoare la ograda noastra, ca suntem o comunitate on-line si "salasuim impreuna".

SUnt deschis la orice propunere ca sa fie frumos si bine pentru toata lumea :) si nu a fost cu suparare, stati linistit

p.s. nu am facut nimic de capul meu, poate ca unele idei eu le privesc bune, dar de fapt nu sunt, nu e problema, rectificam :)
p.s.s. pacat ca nu scriu aici pe topic si cei cu care am vorbit astazi prin PM sau care m-au sunat :)

ati modificat forumul asa cum va place voua si acum nu mai este forum ci un site comercial unde se mai si povesteste
daca te uiti peste prima pagina vezi numai din astea
vand blocante
vand kituri
vind bucsi
vand piese
vand si vand si vand si vand
mai demult era o comunitate unde de bine de rau ne cunoastem PERSONAL,mai faceam o gluma mai o caterinca si mai si munceam la masini si le SI ARATAM
acum sa vezi daca a mai facut cineva ceva la masina sau a mai facut o gluma trebuie sa navighezi toata pagina plina de vanzari ca sa gasesti o postare facuta
in debandada care a fost sa gasit tot ce ai vrut,povesti glume caterinca si la URMA niste VANZARI
acum MUUULTE VANZARI si poate niste povesti sau o gluma
dar nu avem ce face,banii iau mintea la om

Reply with quote  
 Post Posted: April 3rd, 2013, 7:32 am 
Moderator

Mie personal imi place noua organizare. Jos palaria pentru Victor!
Pe de alta parte, parerea mea este ca Soso trebuie sa aiba ultimul cuvant (plateste lautarii, comanda muzica).
Legat de latura comerciala a forumului este un aspect ce nu poate fi negat. Decat sa ne facem ca nu exista desi exista, mai bine scoatem la lumina activitatea si se face la vedere.

Profile  
Reply with quote  
 Post Posted: April 3rd, 2013, 7:45 am 

E multa munca la reorganizare si inca nu am ajuns la sectiunea *anunturi online* acum se lucreaza la sectiunea *tehnic *.
S-a inceput de sus.
Sectiunea *contact* se va pune in partea de jos a paginii eventual.

Multumim Victor pentru efortul depus.

Profile  
Reply with quote  
 Post Posted: April 3rd, 2013, 8:22 am 
Administrator

Bun.
Pentru a nu mai fi "comercial"forumul voi elimina toate piesele noi de la vanzari.
Pt asta am investit timp si bani in magazin.
Vor ramane doar dezmembrari si unele piese care nu reprezinta comert.
In cateva zile forumul ramane majoritar tehnic.

http://www.facebook.com/#!/Vitara4x4ro
sfaturi tehnice,piese NOI suzuki(vitara,jimny,samurai)
kituri de suspensie, body-lift,scuturi.
bucse poliuretan de vitara,samurai,jimny

Profile  
Reply with quote  

Post new topic Reply to topic  [ 45 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5  Next

Board index » Administratie » Despre forum - FeedBack