Register    Login    Forum    Search    FAQ

Board index » Discutii tehnice » Tuning si alte modificari

Post new topic Reply to topic  [ 2 posts ] 
Author Message
 Post Posted: April 27th, 2016, 9:17 pm 

Salut, supun atentiei voastre dilema in care ma aflu :D Sa fac un portbagaj dedicat tip "offroad" sau sa pun o pereche de bare clasice pe care sa montez o cutie? Astept pareri de la cei care au una dintre variante pe masina si imi pot spune ce avanaje/dezavantaje are fiecare varianta. Costurile sunt comparabile dupa studiul meu de piata (cca 1000-1200 ron). Ma gandesc de exemplu ca o cutie de cca 170cm poate adaposti lejer 2-3 perechi de schiuri, o sufa cinetica, un cric hijack fara pericolul de a le umple de namol. Pe de alta parte nu prea vad cum pot sa le fixez in cutie sa nu zdrangane teribil pe teren accidentat lucru usor de realizat pe un portbagaj tip "ARB".
Asadar stimati colegi astept impresii traite live cu una dintre cele doua variante.
Multumesc!

Profile  
Reply with quote  
 Post Posted: April 28th, 2016, 5:20 am 

Pe vitara am avut cutie...foarte e buna la drumuri lungi...fara bagat prin padure....o zgarii , o agati in crengi, o poti rupe, bagajele nu le poti fixa...dar la noroiala raman curate...
Pe landrover...am porbagaj tip arb...am carat pe el cum carau batrani pe portbagajele de dacie....poti fixa orice pe el...si sansele de al rupe sunt minime....eu am in partea din fata a portbagajului un deflector de aer din tabla...ceea ce impiedica crengile sa agate...

Profile  
Reply with quote  

Post new topic Reply to topic  [ 2 posts ] 

Board index » Discutii tehnice » Tuning si alte modificari