Register    Login    Forum    Search    FAQ

Board index » Anunturi online » Vanzari piese » Blocante Suzuki fata-spate

Post new topic Reply to topic  [ 41 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5
Author Message
 Post Posted: April 16th, 2015, 5:16 pm 

Imi place stilul omului, dar cred ca era totusi intr-o zi proasta, sau tocmai ii sunase la usa un vanzator ambulant de blocante ARB ( si inca unul mic care avea compresoare). Eu nu am avut nici ARB-uri nici auto-deblocante sau LSD-uri, doar un blocant cu care erau dotate unele din Aro10 ( pe vremea cand am avut un Aro 10). Trecand peste total nefiabila actionare vacuumatica ( care a fost modificata intr-una manuala, cu un cablu care se tragea din cabina si a devenit invulnerabila la armamentul conventional), tigania respectiva isi facea treaba si m-a scos din niste stres-uri unde ma aflasem singur la momentele respective ( sau cu 2 fete care nu se puneau la capitolul despotmoliri). Daca tara asta mai avea industria de pe vremuri, probabil am fi putut face niste blocante mai simple si mai ieftine. O varianta mai ieftina gasise un prieten cu un Samurai, cumpara o chinezarie, copie de ARB la un pret mult mai mic si inlocuia o singura piesa care ceda de obicei, fiind facuta prost sau cu materiale necorespunzatoare. Piesa respectiva o cumpara originala ARB cu cativa dolari si si-a tras un pseudo-ARB cu care se da linistit si acum. E drept, nu am habar daca blocantele de la Samurai sunt la fel ca si cele de Vitara.

Profile  
Reply with quote  

Post new topic Reply to topic  [ 41 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5

Board index » Anunturi online » Vanzari piese » Blocante Suzuki fata-spate