Register    Login    Forum    Search    FAQ

Board index » Masina mea Suzuki » Vitara

Post new topic Reply to topic  [ 11 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post Posted: November 11th, 2016, 5:06 am 

Va salut,numele meu este Oxi,sunt nou intrat pe acest forum(si o sa mai auziti de mine),tocmai ce mi-am achizitionat aceasta ,,mica bijuterie,, (asa ia zis soacra-mea,nustiu daca sa se puna bine cu mine sau chiar ia placut) ,gata inscrisa si exact la mine in oras.
De la inceput precizez ca am introdus bijuteria inca din prima zi de teste in cel mai mare namol intalnit,asistat fiind de tovarasul meu de vanatoare cu a lui Toyota Hilux pe post de ,,caine lup,,....am fost uluit de cum a iesit si de cum a trecut prin sleaurile pline cu apa facute de tractor.Deci prima concluzie, masina merita porecla inventata de soacra-mea de ,,mica bijuterie,,!
In continuare mi-am propus ca in cel mai scurt timp sa-i cumpar 4 bucati jante+cauciucurile aferente,musai sa fie de namol intrucat practic vanatoarea constant! Pentru aceasta primesc sugestii si oferte cu mare placere.Urmatorul pas este kit-ul de inaltare,am citit pe-aici de unul ,,modest,, de vreo 100 de euro,la fel sugestii,sfaturi etc ptr care multumesc anticipat.
Am sa ma opresc aici,la cat de entuziasmat sunt de masina as putea sa scriu in continuu,deocamdata prefer sa citesc din postarile celor initiati care dupa cum vad sunt destui.
Daca aveti placerea si timpul necesar as avea rugamintea sa va dati cu parerea,dupa ce vizualizati pozele cu ,,mica bijuterie,, si sa-mi lasati cateva sfaturi,pareri,despre cum arata masinuta mea si ce pasi ar trebui sa urmez ptr. inceput. Multumesc!

You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Profile  
Reply with quote  
 Post Posted: November 11th, 2016, 5:23 am 
Administrator

Bine ai venit.
Te sfatuiesc sa o inalti prima data si apoi anvelope(le cumperi mai inalte)
Ma poti suna duminica dupamasa si iti explic

http://www.facebook.com/#!/Vitara4x4ro
sfaturi tehnice,piese NOI suzuki(vitara,jimny,samurai)
kituri de suspensie, body-lift,scuturi.
bucse poliuretan de vitara,samurai,jimny

Profile  
Reply with quote  
 Post Posted: November 11th, 2016, 11:18 am 

Multumesc Doctore,daca am timp si nu sunt cumva la vanatoare,asa cum obisnuiesc defel in week. te sun.Daca nu, promit sa o fac cu prima ocazie.Te salut!

Profile  
Reply with quote  
 Post Posted: November 11th, 2016, 2:16 pm 

Sa o stapanesti sanatos!Eu sunt tot vanator si acum 4 ani mi-am luat una ca a ta dar rosie.In primul rand, asculta tot ce-ti spune Sorin(doctorul).Omul este extraordinar!Doar ca atunci cand il suni, iti pui intai pe hartie problemele si musai sa ai la tine un pix sa notezi ce-ti spune!Eu am bagat cam 3000 de euro in "tunning" dar nu-mi pare rau.Inaltata 15cm, cauciucuri Goodrich mud terrain, bara fata metalica(urmeaza si spate), jante ET cat mai negativ raportat la cauciucurile tale, blokant spate, proiectoare...

Profile  
Reply with quote  
 Post Posted: November 12th, 2016, 7:30 am 

salvini73 wrote:
Sa o stapanesti sanatos!Eu sunt tot vanator si acum 4 ani mi-am luat una ca a ta dar rosie.In primul rand, asculta tot ce-ti spune Sorin(doctorul).Omul este extraordinar!Doar ca atunci cand il suni, iti pui intai pe hartie problemele si musai sa ai la tine un pix sa notezi ce-ti spune!Eu am bagat cam 3000 de euro in "tunning" dar nu-mi pare rau.Inaltata 15cm, cauciucuri Goodrich mud terrain, bara fata metalica(urmeaza si spate), jante ET cat mai negativ raportat la cauciucurile tale, blokant spate, proiectoare...

Multumesc de urare.Am bagat la cap sfatul tau,cu siguranta voi fi pregatit sa-i adresez intrebari pertinenete lui Sorin dar la momentul potrivit,deocamdata inca testez masina in diferite situatii pentru a ma invata cu ea asa cum se invata ,,cainele cu lantul,,!
Ieri am fost la vanatoare(vineri),cu o zi inainte a plouat de-a spart,am fost la rate cu un camarad posesor de Navara caruia î-i cam eram dator cu vreo 2-3 iesiri in teren (stii cum e cu masina la vanatoare) si ce crezi......am bagat-o intr-un namol pana aproape de praguri (apropos Sorinache,las pragurile sau le dau jos,ajuta sau mai mult incurca?) asaaa,si dai inainte inapoi,4x4 la mic,la mare...plua sa mai iasa.Se tinea asta de mâner mai sa-l rupa,dar dracoasa de masina se agăța de teren,căci eu o simteam,in schimb nu putea sa urce înapoi pe partea superioara a vadului,ma uit la tovarasul meu si-i spun...stai relaxat ca o scot.El învațat cu capra lui,nu statea prea confortabil în dreapta,dar surpriză am reușit sa o scot după vreo 10 min.de hârâială și da-i înainte........a rămas ăsta cu gura căscată! Deci,masina poate,mai trebuie doar stimulata,înălțată,cramponată,troliată și fac casă bună cu ea!
Urmatoarea postare va fi insotita si de un video corespunzator! Vă salut!

Profile  
Reply with quote  
 Post Posted: November 17th, 2016, 2:14 pm 

sl de 10, silverstone simex 31/10.5/15, jante et -25 si coafate putin pe fata pragul si bara sa nu atinga in viraje.
Asta e tot si nimik mai mult.
Masina va fi cea mai tare din parcare cand o sa o cunosti.

Profile  
Reply with quote  
 Post Posted: November 17th, 2016, 3:40 pm 

Bine ai venit printre noi......frumos autobusul , ca doar eu te-am sfatuit sa-l iei , sper sa nu ma injuri mai tarziu......si sa te poarte in locurile in care vei dori sa ajungi......

Profile  
Reply with quote  
 Post Posted: November 17th, 2016, 7:03 pm 
Administrator

DANIEL invita omul la o poveste si explica-i cum sta treburile.

http://www.facebook.com/#!/Vitara4x4ro
sfaturi tehnice,piese NOI suzuki(vitara,jimny,samurai)
kituri de suspensie, body-lift,scuturi.
bucse poliuretan de vitara,samurai,jimny

Profile  
Reply with quote  
 Post Posted: November 18th, 2016, 4:57 am 

Are numarul meu de telefon , ma poate suna pentru orice sfat cu mare placere.....

Profile  
Reply with quote  
 Post Posted: November 18th, 2016, 6:25 am 

Bun venit si s-o stapanesti sanatos. Si eu am tot 4 usi (pt. vanatoare) si destul de stock da m-a scos din locuri de unde nu credeam ca iese. Pt. vanatoare am un mic kit de recuperare daca e chiar groasa treaba: cric farm jack, traverse de recuperare, sufa cinetica 9m, compresor. Si bara metalica fata f. buna cand treci canalele de irigatie.

Profile  
Reply with quote  

Post new topic Reply to topic  [ 11 posts ]  Go to page 1, 2  Next

Board index » Masina mea Suzuki » Vitara